Windows 10 – Pro, Home [PC] Pełna wersja Pobierz PL
2

Windows 10 – Pro, Home [PC] Pełna wersja Pobierz PL

lis 29 POBIERZNET  

Nasza wersja programu zawiera wszystkie poprawki i najnowsze aktualizacje

Windows 10 - Pro / Home [PC] Pełna wersja Pobierz PL

Windows 10 – wymagania sprzętowe

 • Najnowszy system operacyjny: Upewnij się, że masz najnowszą wersję systemu — Windows 7 z dodatkiem SP1 lub Windows 8.1 Update.

 • Procesor: 1 GHz lub szybszy albo SoC

 • RAM: 1 GB dla wersji 32-bitowej lub 2 GB dla wersji 64-bitowej

 • Miejsce na dysku twardym: 16 GB dla wersji 32-bitowej systemu operacyjnego lub 20 GB dla wersji 64-bitowej

 • Karta graficzna: DirectX 9 lub nowsza ze sterownikiem WDDM 1.0

 • Ekran: 800 x 600

Odtwórz wideo

W okresie poprzedzającym premierę Windows 8 w 2012 roku, Microsoft spodziewał się, że do tego czasu wiele urządzeń będzie miało ekrany dotykowe. Ta wizja w dużej mierze się spełniła: rzeczywiście mamy all-in-ony z ekranami dotykowymi, a wiele nowoczesnych laptopów również jest w nie wyposażonych.

Kafelkowy interfejs Windowsa 8 radzi sobie na takich urządzeniach po prostu dobrze. Nie obyło się jednak bez ostrej krytyki ze strony użytkowników komputerów stacjonarnych. Wielu z nich tęskniło za starym menu start i nie podobały im się nowe pełnoekranowe aplikacje, które wyraźnie nie były przeznaczone do obsługi przede wszystkim za pomocą myszy i klawiatury. Dzięki prostej wymianie menu start można było pokonać większość problemów, ale stało się jasne, że ideał Microsoftu nie ma oczekiwanego wsparcia. Zresztą te wszystkie nowe urządzenia z Windows 8 nie uchroniły rynku PC przed dalszym spadkiem.

Windows 10 pobierz pl

Windows 10 wydaje się być bezpośrednią odpowiedzią na krytykę i pod wieloma względami stanowi świeży start dla Microsoftu. Jest to pierwsza wersja Windowsa opracowana częściowo przez Microsoft bez Steve’a Ballmera czy Billa Gatesa na czele. Satya Nadella kołysze berłem w gigancie oprogramowania od początku 2014 roku i w tym krótkim czasie zdążył już znacząco odcisnąć swoje piętno na firmie. Zmiany w zespole Windows przyczyniły się zapewne bardziej, ale wyraźnie Microsoft obiera inną drogę z Windows 10. Jeszcze w październiku 2014 roku użytkownicy mogli przetestować pierwszy podgląd, a wiosną 2015 roku ruszył program testowy na większą skalę, dostarczając zainteresowanym użytkownikom nowy build co kilka tygodni za pośrednictwem Windows Update.

Windows 10 download pl​

Ten nowy sposób rozwoju będzie kontynuowany po premierze; Windows zmieni się z pakietu oprogramowania na usługę programową. Poprzez Windows Update, Microsoft kontynuuje prace nad systemem operacyjnym jak zwykle, a użytkownicy nie muszą już czekać na Service Pack lub nowe wydanie w przypadku większych zmian. Co ciekawe, Windows 10 będzie darmową aktualizacją dla dotychczasowych użytkowników Windows 7 i 8.1.

Windows 10 pełna wersja​

W ciągu ostatnich kilku miesięcy testowaliśmy Windows 10 na różnych systemach: komputerach stacjonarnych, laptopach, tabletach i kabrioletach, aż do najnowszego buildu, 10240. W tym przeglądzie przyglądamy się głównym innowacjom, takim jak nowa funkcjonalność pulpitu, dostosowania dla użytkowników ekranów dotykowych, nowa platforma aplikacji, osobisty asystent Cortana i nowa przeglądarka Edge. Jeszcze w tym tygodniu pojawi się artykuł, w którym przyjrzymy się technicznym implikacjom systemu Windows, w tym benchmarkom i spojrzeniu na DirectX 12.

2 komentarze

 • 4fun

  dzieki za wstawke szybko zassalo 😀

  Odpowiedz
 • Czeriokii

  spoko akurat po polsku szukalem

  Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój nick:
Twój email:
Link do Twojej strony (dodatkowe):
Napisz swój komentarz: