STAR WARS Jedi: Fallen Order™ [PC] Pełna wersja Pobierz PL
4

STAR WARS Jedi: Fallen Order™ [PC] Pełna wersja Pobierz PL

mar 19 POBIERZNET  
  • Gameplay
  • Trudność
  • Fabuła

Nasza wersja gry zawiera wszystkie poprawki i
najnowsze aktualizacje

STAR WARS Jedi: Fallen Order™

STAR WARS Jedi: Fallen Order™

– wymagania sprzętowe

  • procesor: Intel Core i3-3220 / AMD FX-6100 lub lepszy.
  • pamięć RAM: 8 GB.
  • karta graficzna: GeForce GTX 650 / Radeon HD 7750 lub lepsza.
  • miejsce na dysku: 55 GB.
  • system operacyjny: Windows 7/8.1/10 (64-bit)
Odtwórz wideo

OPIS GRY:

Dla ludzi takich jak ja, ludzi z obsesją na punkcie mieczy świetlnych. Star Wars Jedi: Fallen Order pozwoliło mi dostosować kolor miecza świetlnego do moich potrzeb. Jest to niewielka część gry studia Respawn i czysto kosmetyczna, ale naprawdę błoga – jak cyfrowa wersja Galaxy’s Edge.

Ta napędzana Mocą przygoda, która trafi na PS4, Xbox One i PC 15 listopada, jest pierwszą grą dla jednego gracza osadzoną w galaktyce daleko, daleko stąd od czasu The Force Unleashed 2 z 2010 r. Jest to również gra wideo będąca filarem trójcy Gwiezdnych Wojen w 2019 r. – The Rise of Skywalker jest już za kilka tygodni, a The Mandalorian właśnie wystartował na Disney Plus.
 

Wiele zależy więc od tej gry, zwłaszcza po kontrowersjach związanych z ostatnią dużą grą Star Wars, Battlefront 2 z 2017 roku. Na szczęście gra jest porywającą przygodą z dobrze wyważoną mieszanką znanych elementów rozgrywki, mimo kilku drobnych niedociągnięć.

STAR WARS Jedi: Fallen Order pobierz pl

Gwiezdne Wojny to w swej istocie filmowa franczyza, a Jedi: Fallen Order z całą pewnością spełnia to zadanie, a ja potrzebowałem około 20 godzin, by ją ukończyć. Wcielasz się w rolę ocalałego Padawana Cala Kestisa pięć lat po Zemście Sithów. Jego koledzy Jedi zostali wymordowani przez Imperium Galaktyczne, a Cal ukrywa się na złomowisku. Gdy używa Mocy, by uratować przyjaciela, zwraca na niego uwagę Druga Siostra (polująca na Jedi Imperialna Inkwizytorka).

Uratowany przez byłą Jedi Cere Jundę i pilota Greeza Dritusa, podąża ścieżką zmarłego mistrza Cere, aby odnaleźć holokron zawierający imiona i lokalizację wrażliwych na Moc dzieci, które potencjalnie mogą stać się następnym pokoleniem Jedi. Jak każdy wielki bohater Gwiezdnych wojen, Cal zyskuje także towarzysza droida, BD-1.

Załoga leci z planety na planetę statkiem Greeza – Stinger Mantis – by odkrywać starożytne świątynie, walczyć z Imperium i przywracać Calowi zdolności Mocy, z wciągającą narracją i mnóstwem niesamowicie fajnych momentów. 

STAR WARS Jedi: Fallen Order download

Fani zauważą, że jest to zupełnie nowa obsada postaci (z kilkoma znajomymi twarzami w postaci cameo), więc nie mamy do nich żadnego przywiązania w momencie rozpoczęcia gry. Dzięki doskonałemu scenariuszowi i grze aktorskiej szybko przekonałem się, jak bardzo zależy mi na tej grupie.


Cal i Cere zaczynają z wieloma problemami związanymi z ich przeszłością Jedi i relacjami z Mocą – i obie postacie rozwijają się w fascynujący sposób w miarę rozwoju narracji. Aktorzy Cameron Monaghan i Debra Wilson są znakomici w swoich rolach, podkładając ciekawe głosy i wnosząc wiele subtelności do swoich uchwyconych w ruchu występów.


Greez nie jest tak głęboki – to typowy pilot z Gwiezdnych Wojen, a jego osobisty konflikt wydaje się trochę wymuszony. Jednak jego rozterki związane z Modliszką są zabawne. Aktor Daniel Roebuck sprawia, że można go polubić.

STAR WARS Jedi: Fallen Order pełna wersja

BD-1 to jednak mały czarodziej i prawdopodobnie gwiazda serialu. Trudno, żeby droid wyróżniał się w uniwersum, które dało nam R2-D2 i BB-8, ale BD zdołał wywalczyć sobie drogę do mojego serca. Większość gry spędza na grzbiecie Cala, ale zeskakuje z niego, by wskazać interesujące miejsca i ogólnie dotrzymać ci towarzystwa.

 

Po ciemnej stronie Druga Siostra jest wyjątkowym przeciwnikiem dla Cala. Inkwizytorzy zostali przedstawieni jako ciemnoskórzy gońcy Dartha Vadera w animowanym serialu CGI Rebelianci, ale ta postać jest nowa i Jedi: Fallen Order sprawia, że przez cały czas czuje się ona jak poważne zagrożenie. Każde spotkanie z nią jest naprawdę ważne, a ja z radością przypominającą Sithów wyczekiwałem każdego z nich.

 

4 komentarze

Napisz komentarz

Twój nick:
Twój email:
Link do Twojej strony (dodatkowe):
Napisz swój komentarz: