Ghostwire: Tokyo [PC] Pełna wersja Pobierz PL
4

Ghostwire: Tokyo [PC] Pełna wersja Pobierz PL

mar 26 POBIERZNET  
 • Gameplay
 • Trudność
 • Fabuła
 • Grafika

Nasza wersja gry zawiera wszystkie poprawki i
najnowsze aktualizacje

Ghostwire: Tokyo

Ghostwire: Tokyo – wymagania sprzętowe

 • System: Windows 10 wersja 1909 (64-bit);
 • Procesor: Intel Core i7-4770K 3.5 GHz lub AMD Ryzen 5 2600;
 • Pamięć RAM: 12 GB;
 • Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 1060 lub AMD Radeon RX 5500 XT (6 GB VRAM);
 • Miejsce na dysku: 20 GB (rekomendowany SSD).
Odtwórz wideo

OPIS GRY:

Co dziesięć minut na tokijskim skrzyżowaniu Shibuya Crossing ponad 7000 pieszych czeka na znak, po czym zalewa przejście niczym rozbijające się fale. Pierwszy ekran ładowania gry Ghostwire: Tokio – którą można kupić dzisiaj – mówi mi, że jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych punktów orientacyjnych w Japonii. Nie góra Fuji czy zamek w Osace, ale ten dziwny fenomen nowoczesnego planowania miasta. Tysiące ludzi na tysiącach indywidualnych przejazdów, obok siebie, czekających na zmianę świateł.

Ghostwire: Tokyo pobierz pl

Przez większą część gry będę roztapiał laserami ręczne manifestacje przeklętych szkicowników Ikumi Nakamury, niczym Palpatine w sportowym stylu. Ale ten fakt z ekranu ładowania to gra, która wcześnie i celowo pokazuje swoją rękę; w gruncie rzeczy jest to opowieść o alienacji i niesamowitej nowoczesności, a o wywoływaniu duchów dopiero w drugiej kolejności.

 

Ghostwire: Tokyo download

A do serca Ghostwire warto przyłożyć stetoskop, ponieważ jest ono duże i choć osobliwe, bije urzekającym rytmem. To prawdopodobnie najcieplejsza wielkobudżetowa gra grozy, jaką kiedykolwiek stworzono – jest równie przyjazna, co przerażająca. W zadaniach pobocznych mijam pozbawione twarzy, cienkie zjawy, które zatrzymują się i ruszają jak zepsute zabawki, by odkryć tanuki w przebraniu automatu do sprzedaży, pomóc duszy mieszkańca znaleźć odpoczynek w zaświatach lub zasadzić się na skaczącą parasolkę.

Każdy krok naprzód w poprzedniej grze dewelopera Tango Gameworks, Evil Within, sprawiał wrażenie przedzierania się przez koszmar, ale w Shibuya poruszanie się jest niemal pozbawione tarcia. Jest to bardziej otwarta dzielnica miasta niż rozległe tereny, z których składają się inne gry z otwartym światem, a dzielnica Shibuya została odtworzona tak szczegółowo, że pełni podwójną rolę wirtualnej turystyki.

Ghostwire: Tokyo pełna wersja

Podczas eksploracji lub walki w mieście Akito korzysta z Ethereal Weaving, zestawu nadprzyrodzonych umiejętności, które otrzymał od swojego duchowego kumpla, KK, mieszkającego w jego głowie. Opętanie to jednak zbyt podłe słowo, by oddać panujący tu klimat. KK nie jest jakimś złym władcą marionetek, lecz psychologicznym odpowiednikiem spania na kanapie Akito i zjadania wszystkich jego płatków. Akito nadal zachowuje swoją osobowość, a kumpelska współpraca między tymi dwoma bohaterami jest odrobiną wesołości w mrocznym świetle i podziemnych tunelach. Nie jest to jednak relacja oparta wyłącznie na braniu – żywiołowe moce KK stanowią trzon arsenału Akito.

Tak więc, zanim się tu wybierzesz, zastanów się nad swoją tolerancją dla pracy, powtarzalności i cienkiej ścieżki krytycznej. Ale w Shibuya czeka na Was mnóstwo wrażeń, zabytków do zobaczenia i historii do odkrycia. Myślę, że przynajmniej dla niektórych z Was warto będzie przejść obok skrzypiącej maszyny, aby spędzić trochę czasu z mieniącym się, cudownie twórczym duchem w środku.

 

4 komentarze


 • Japonia ma wiele naprawdę fajnych/przerażających miejskich legend, a pomysł walki z nimi jest po prostu zbyt super.

  Odpowiedz

 • To jest gra, na którą czekałem!

  Odpowiedz

 • Ta gra wygląda świetnie, podoba mi się jej styl i ogólny wygląd.

  Odpowiedz

 • Super wstawka, pobrało się prawie od razu 😀

  Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój nick:
Twój email:
Link do Twojej strony (dodatkowe):
Napisz swój komentarz: