Dead by Daylight [PC] Pełna wersja Pobierz PL
5

Dead by Daylight [PC] Pełna wersja Pobierz PL

mar 18 POBIERZNET  
  • Gameplay
  • Trudność
  • Fabuła

Nasza wersja gry zawiera wszystkie poprawki i
najnowsze aktualizacje

Dead by Daylight

Dead by Daylight – wymagania sprzętowe

  • system: Windows 7, Windows 8 & Windows 8.1.
  • procesor: Intel Core i3-4170 lub AMD FX-8120.
  • pamięć: 8 GB RAM.
  • karta graficzna: GeForce GTX 460 1GB lub AMD HD 6850 1GB.
  • wolne miejsce na dysku: 15 GB.
Odtwórz wideo

OPIS GRY:

Jeśli chodzi o gry, to nie ma nic prostszego niż podstawy, takie jak berek czy zabawa w chowanego. To dlatego mody takie jak Prop Hunt z GMOD czy Versus Saxton Hale z Team Fortress 2 są tak popularne. Co pokazuje, że zamiast wymyślać koło na nowo, czasem wystarczy je przepakować.

 Dead by Daylight to opracowana przez Behaviour Interactive wersja gry w chowanego w formie asymetrycznego horroru. Choć łatwo pomylić Dead by Daylight z grami z gatunku survival lub action horror, takimi jak Silent Hill (zwłaszcza, że Pyramid Head występuje w obu), Dead by Daylight jest prostsze i bardziej konkurencyjne.
 
Dead by Daylight to w gruncie rzeczy gra nastawiona na rywalizację, a nie horror. Choć makabryczna estetyka sprawia, że gra jest świetną zabawą, po kilku godzinach zabójcy przestają być przerażającymi potworami, a zaczynają być łatwymi do pokonania przeciwnikami.


Jako asymetryczna gra PvP, gracze mają do wyboru jedną z dwóch ról: grając jako zabójca i próbując zabić ocalałych, zanim uciekną, lub jako ocalały, który przemyka i biega przez scenę, naprawiając generatory, aby zasilić bramy wyjściowe i uciec.

Dead by Daylight pobierz pl

Ci, którzy przeżyli, muszą być czujni, ponieważ niektóre czynności (takie jak naprawa generatora) mogą wywołać losowy “test umiejętności”. Temu małemu QTE towarzyszy dźwięk ostrzegawczy, a porażka powoduje utratę postępów i głośny hałas. Jest też mała sekcja sprawdzania umiejętności, która daje bonusowe postępy i punkty, dla chciwych lub zręcznych graczy.

Zarówno zabójca, jak i ci, którzy przeżyli, są wyposażeni w atuty, dodatki i oferty, które pomagają im osiągnąć cel. Atuty to wrodzone talenty, a każda postać może wyposażyć cztery z nich.  Wybrany przez gracza atut może drastycznie zmienić jego styl gry, a jednocześnie może się wzajemnie uzupełniać. Dodatki dla zabójcy bezpośrednio modyfikują jego wrodzone moce, natomiast dodatki dla ocalałych wpływają na przedmioty, które mogą oni wnieść do gry.

Ofiary to przedmioty zużywalne, które wydaje się na początku gry. Ich wpływ sięga od określenia mapy, na której toczy się gra, przez liczbę skrzyń z przedmiotami na mapie, aż po wpływ na liczbę “Punktów Krwi” (żetonów w grze używanych do odblokowywania dodatków, przedmiotów i ofert) otrzymywanych na koniec meczu.

Dead by Daylight download

Wybór atutów i dodatków to w końcu najważniejszy wybór, jakiego kreatywni i nastawieni na rywalizację gracze dokonują przed rozpoczęciem gry, a także przypomnienie, że Dead by Daylight to gra PvP, a nie horror.

Atuty, dodatki i moce są nieustannie modyfikowane i przerabiane, aby nadążyć za możliwościami graczy w zakresie ich nadużywania. Jednak zmiany te są przynajmniej podejmowane w dobrej wierze, aby zrównoważyć grę.

Układ każdej mapy daje zarówno ocalałym, jak i zabójcom możliwość zdobycia przewagi. Zabójcy mogą skupić się na ochronie tylko kilku generatorów i stworzyć sobie trudną sytuację później, mogą zaciągnąć ocalałych do piwnicy, z której trudno uciec, lub utrzymać presję, uderzając w wielu ocalałych, zanim zdecydują się na pościg za jednym z nich.

dead by daylight pełna wersja

Tymczasem ocalali mogą przeskakiwać przez okna szybciej niż zabójcy, aby zwiększyć dystans, mogą zrzucać drewniane palety, aby tymczasowo spowolnić goniących ich zabójców, lub chować się w szafkach. W grze jest coś więcej niż tylko ściganie i bycie ściganym.

5 komentarze

Napisz komentarz

Twój nick:
Twój email:
Link do Twojej strony (dodatkowe):
Napisz swój komentarz: